ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

در سه سالگی پدر "کیانو ریوز" او را ترک کرد، اولین فرزندش مرده به دنیا آمد و همسرش در جوانی بر اثر تصادف مرد. هم‌چنین در جوانی از مدرسه‌اش اخراج شد. هم اکنون "کیانو ریوز" در سن 54 سالگی 90 درصد بدلکاری‌هایش را خودش انجام می‌دهد و سن را فقط یک عدد می‌داند. اگر زندگینامه‌ی افراد موفق را بررسی کنید پر از شکست‌های این‌چنین است. آیا ما می‌توانیم فقط و فقط یکی از آن‌ها را تحمل کنیم؟ آیا ادیسون بعد از اینکه معلمش به او گفت نادان، درس را ترک کرد؟ چگونه رولینگز،که خالق اثر معروف هری پاتر است و قبل از این، یک مادر افسرده و بیکار بوده، به موفقیت‌های بزرگ رسیده است؟

پس شکست در یک آزمون که در مقابل شکست هایی که از افراد معروف معرفی کردیم خیلی جزیی ست و تبدیل آن به پیروزی به مراتب آسان تر است.با این دید کلی به این نتیجه میرسیم که نباید بعد از شکست در ازمون ها زانوی غم بغل بگیریم و سریع چوب ناامیدی را به سرمان بکوبیم.

راهکار تبدیل شکست به پیروزی در آزمون در مرحله اول همان باور هاییست که ابتدای مقاله باید آن ها را میپذیرفتیم.

مرحله دوم بررسی نقاط ضعف و اسیب شناسی در آزمون و همچنین آزمون های قبلی به کمک پشتیبان و یادداشت سوالاتی که غلط زده شده اند در دفتر خودآموز است.

در مرحله سوم که اهمیتش بالاست،بازیابی ست.یعنی دانش آموز باید اشتباهاتش را یک به یک مرور کند تا دیگر به آن ها به چشم نقطه ضعف نگاه نکند.اگر خواندن یک مطلب را به ساختن یک ساختمان تشبیه کنیم،ما با هربار بازیابی تیر آهن های بیشتری برای آن خانه به کار ببریم.این یعنی تثبیت.با افزایش تیرآهن استحکام ساختمان تثبیت میشود،با بازیابی یادگیری در ذهن دانش آموز.

بهترین فصل برای تبدیل شکست ها به پیروزی دانش آموزان و به خصوص بازیابی،تابستان است.علاوه بر بالا بودن زمان خالیه دانش آموز در این فصل، او میتواند نقاط ضعف سال گذشته اش که موجب افت ترازهایش میشده را به نقطه قوت تبدیل کند و همچنین شکست های سال تحصیلی آینده اش را شناسایی و در رفع آن بکوشد. توجه داشته باشید که تابستان های متوسطه ی اول همانند سه مدال ورزشی هستند.

تابستان ورودی سال دهم حکم برنز و تابستان ورودیه یازدهم حکم نقره و دوازهم حکم طلا را دارد.پس این مدال ها را دریابید و به این فکر باشید که چگونه قرار است به جای بغل گرفتن رویاهایتان قبل از خواب،آن ها را در واقعیت تجربه کنید.


هنرستانی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت خبری روستای تَولّا ساک دستی کرافت درجه یک با طراحی خلاقانه بیکاری وبلاگی دانلود فیلم ابوعلی سايت تفريحي|تظاهر|اس ام اس|فيلم|سريال|خنده فاخته پرواز دانلود آهنگ و فیلم , سریال فراز و فرود !! ایران گردی با آراپروازسُهی دانلود و آموزش کار آفرینی | دانلود آهنگ و فیلم جدید